Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır? Tiktok Para Hesaplama

tarafından
89
Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır? Tiktok Para Hesaplama

 Tiktok’tan Nasıl Para Kazanılır?

Tiktok’tan para kazanmanın birden fazla yolu vardır. Önemli olan sizin bu para kazanma yollarından hangisinin gereksinimlerini karşılayabildiğinizdir.

Tiktok’tan Influencer Olarak Para Kazanma

Paylaştığınız tiktok videoları ile takipçi sayınızı arttırmayı başarabilirseniz yüksek takipçi sayısında ulaştığınıza tiktok’tan influencer olarak para kazanabilirsiniz. Ama bunun için tiktok’ta paylaştığınız videoların ilgi çekici olması ve izleyen insanları sizi zevkle izleyerek takip etmesi gerekir. Influencer olarak para kazanabilmeniz için en az elli bin takipçiye ulaşmanız gerekir. Bu sayede reklam verenlerin ilgisini çekerek Tiktok’tan influencer olarak para kazanabilirsiniz.

Canlı Yayın İle Para Kazanabilirsiniz

Tiktok’ta para kazanmanın yollarından bir tanesi de canlı yayında bağış toplamaktır. Canlı yayın esnasında insanların size gönderdikleri hediyeler sizin tiktok hesabınızda nakit olarak birikmektedir. Fakat her kullanıcı canlı yayın açamaz. Canlı yayın açmak için minimum bin takipçiye ulaşmanız gerekir. Bin takipçiye ulaştıktan sonra canlı yayın açabilir ve sevenlerinizden gelen hediyelerle para kazanabilirsiniz.

Satış Ortaklığı İle Para Kazanabilirsiniz

Eğer yüksek takipçi sayısına sahipseniz, üretici firmalarla anlaşma sağlayarak onların ürünlerini takipçilerinize tanıtabilirsiniz.

Takipçileriniz tanıttığınız ürünleri satın alırlar ise anlaştığınız firmadan satış fiyatı üzerinden anlaştığınız yüzdelik dilim kadar kar elde edersiniz.

Tiktok Hesabı Satarak Para Kazanabilirsiniz

Eğer hızlı bir şekilde yüksek takipçi sayısına ulaşabiliyorsanız tiktok hesaplarınızı, yüksek takipçili hesap arayan insanlara satabilirsiniz.

Tiktok Para Hesaplama

TikTok Para Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

TikTok üzerinden canlı yayınlarda hediye karşılığında para kazanılıyor.  İzleyiciler canlı yayına girebilir ve hesap sahibine jeton hediye edebilir. Hediye amaçlı gönderilen bu jetonlar ise para karşılığında alınır.  Biriken jetonlar ileriki zamanlarda paraya dönüştürülür. Jetonların güncel fiyatları şu şekildedir;

  • 70 jeton 6,69 TL
  • 350 jeton 33,99 TL
  • 1400 jeton 134,99 TL
  • 3500 jeton 339,99 TL,
  • 7000 jeton 679,99 TL

TikTok’ta 1 jeton ortalama 0,096 TL karşılık gelir. Ancak satış işleminde bu oran 0,04 TL’ye düşer. Canlı yayın ardından biriken jetonların 0,04 TL ile çarpılması sonucunda kazandığınız parayı hesaplayabilirsiniz.